Okolí Penzionu u raka

!!! Penzion U raka Vám nabízí ubytování po celý rok !!!

V blízkosti našeho penzionu

Krásu Jizerských hor máte možnost poznat nejen při pouhé procházce ať sami nebo v doprovodu přátel, rodiny či domácího mazlíčka, ale můžete se také věnovat mnoho aktivitám. Mezi nejoblíbenější patří cykloturistika, pěší turistika, ale i in-line brusle. Podél vodní nádrže Souš se tak můžete dostat až na protrženou přehradu nebo ještě dále – Smědavu.   V bezprostřední blízkosti se lze lesem vydat na Nýčovy domky, dále podél vodopádu až do Desné. I my Vás rádi pohostíme v naší zahradní restauraci s našimi vynikajícími polévky, klobásy, něčím sladkým a příjemnou obsluhou. Večer můžete posedět u ohně nebo si zagrilovat.

Jizerské hory nabízí mnoho krásných míst – rozhledna Štěpánka je nedaleko od našeho penzionu, stejně tak Bukovec kousek od Jizerky, která sčítá krásnou krajinu pobízející k procházce. Na větší výlety se můžete vydat na bobovku v Janově, koupání v Jablonecké přehradě, výstup na Ještěd nebo do ZOO Liberec.

 

Potká-li nás tu déšť …

Při nepříznivém nebo deštivém počasí lze navštívit Muzeum výroby hraček v Albrechticích, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci, Aqua centrum Babylon (bazén a wellness) nebo motokáry v Liberci, atd… Hosté, kteří si chtějí opravdu odpočinout – mohou však zůstat v našem, dřevem obloženém pokojíčku a zahrát si třeba s přáteli, rodinou, svými dětmi nějaké společenské hry nebo strávit svůj volný čas s knihou v posteli, při krásném bubnování střechy deštěm.

 


!!! Penzion U raka Vám nabízí ubytování po celý rok !!!


 

Jsme zde pro Vás i v zimě – v tomto ročním období máte možnost poznat krásu Jizerských hor nejenp ři pouhé procházce ať sami nebo v doprovodu přátel, rodiny či domácího mazlíčka, ale také z běžeckých tras. Přímo za našim rodinným penzionem U raka je nášlapka na jizerskou magistrálu, která vede v těsné blízkosti přehradní nádrže Souš z roku 1911-1915. Když si před domem nasadíte „sjezdovky“ , sjedete na nich nejbližsímu ski areálu Černá říčka, který je nejen i pro ty nejmeší.

Běžecké trasy

Jizerské hory jsou svým charakterem jedním z nejlepších míst pro milovníky bílé stopy. V bezprostřední blízkosti našeho penzionu je nášlapka na jizerskou magistrálu, po které se dostanete na velký výběr běžeckých tras. Obtížnost tras je příjemná, zvládnou ji jak děti, tak senioři i v pokročilém věku.

Pro lyžaře a snowboardisty

Lyžařům a snowboardistům nabízí pomezí Jizerských hor a Krkonoš širokou škálu svahů všech obtížností i kvalit. Nejbližším lyžařským areálem pro méně náročné lyžaře je ski areál Černá říčka, kde sjezdové tratě jsou až 2km. Pokud budete chtít, u našeho penzionu nasadíte lyže a podél lesa se dostanete až na sjezdovku, ale také se můžete přiblížit autem, pro které jsou k využití dvě parkoviště přímo u vleku. Ski areál nabízí pro rodiny s dětmi lyžařskou školku v dobré cenové relaci. K posezení láká krytý bar Jedovatá chýše. Z velkých lyžařských středisek mající čtyřsedačkovou lanovku je nejblíže Harrachov, Tanvaldský Špičák nebo Paseky nad Jizerou, kde jste autem do patnácti minut.

Nechcete-li trávit čas jen na sněhu

I v zimních měsících lze navštívit nejen sjezdové a běžecké tratě, ale také například Jěštěd, motokáry nebo Aqua centrum BABYLON v Liberci, dálé muzeum skla a bižuterie v Jablonci a spostu dalších možností….

 

Přidat komentář

*
*
*